RU  UA

День вишиванки: як відзначають це свято і що буде в Павлограді

17 травня міжнародне свято – День вишиванки. Прихильники України по всьому світу одягають сорочки з яскравими візерунками в знак шани до українських традицій.

 

Свято не прив'язане до державних або релігійних пам'ятних дат. Сьогодні кожен охочий може долучитися до свята, надівши вишиванку на роботу, в університет, школу або дитячий сад.

17 травня о 17:00 в Павлограді на Соборній площі День вишиванки відзначать патріотичною акцією. Біля напису «I love Pavlograd» павлоградців запрошують продемонструвати вишитий національний одяг.

Започатковане свято у 2006 році. Саме тоді студентка Чернівецького національного університету ім. Федьковича Леся Воронюк запропонувала його відзначати. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка її однокурсника, яку він регулярно одягав на пари. Леся запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. З того моменту цю ідею підхопили інші навчальні заклади, потім держслужбовці. На сьогодні до відзначення свята долучилась українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.Комментарии