RU  UA

У Павлограді за півроку виявили 10 випадків корости

Короста – заразне паразитарне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщами. Самка потрапляє у верхні шари шкіри, прориваючи в них коростяві ходи, і відкладає в них яйця. З яєць утворюються личинки, які перетворюються у зрілі форми.

Про це розповіла лікар-дерматовенеролог Вікторія Єрьоміна.

За її словами, за перше півріччя 2018 року в Павлограді було зареєстровано 10 випадків корости. За аналогічний період 2017 року – 10 випадків, а всього за 2017 рік – 19.

«Зараження відбувається від хворої на коросту людини, як при тісному контакті, так і через предмети домашнього вжитку (білизну, одяг, постільні приналежності). Маленькі діти можуть заражатися через іграшки, що були у вжитку у хворих однолітків. Зараження може відбутися також в лазнях, душових, рідше від тварин», – каже лікар.

Коростяві висипання локалізуються на пальцях рук, ліктьових суглобах, пахвових западинах, нижній частині живота, сідницях, внутрішній поверхні стегон.

Пацієнти з підозрою на коросту повинні звертатися за консультацією до фахівців шкірно-венерологічного відділення, де при підтвердженні діагнозу, крім ефективного лікування, у хворого з'ясовують джерело зараження і контактних осіб.

Кожвендиспансерне відділення лікарні №1 працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі за адресою вул. Шевченка, 63.Комментарии