ТЕГИ: #Отопление #Выплата пенсий #Субсидии

Павлоградцы отметили 234-летие своего родного города

Згідно багаторічній традиції, в середині вересня павлоградці відзначають День народження свого рідного міста. В цьому році – 234 річницю з того знаменного дня 1784 року, коли Імператрицею Катериною ІІ був підписаний Указ про присвоєння селищу Луганське статусу «місто» з назвою «Павлоград».

 

Мітинги Пам’яті.

 

             Святкування Дня міста, також традиційно, традиційно починається з Мітингів Пам’яті біля Меморіалу в районі залізничної станції Павлоград - ІІ загиблим під час оборони й звільнення міста від фашистських окупантів в роки Другої світової війни воїнам – героям.

            12 вересня тут, для вшанування пам’яті полеглих оборонців і визволителів Павлограда, зібралися представники громадських організацій ветеранів війни і праці, дітей війни, ветеранів АТО, міський голова Анатолій Вершина, народний депутат України Артур Мартовицький, депутат обласної ради Микола Пономарчук, депутати міської ради, школярі, студенти, мешканці міста.

             В своїх виступах міський голова й народний депутат відзначили велику роль визволителів Павлограда в 1943 році, їх героїзм, мужність, завдяки яким над головами павлоградців, як і всіх українців, засяяло мирне сонце, а люди отримали змогу працювати в вільній, незалежній країні, відновлювати зруйноване, будувати нове життя. Й зазначили, що пам’ятаючи минуле, ми маємо майбутнє.

             До Меморіалу загиблим героям були покладені квіти, їх пам'ять присутні вшанували Хвилиною Мовчання.

             А після закінчення Мітингу всіх його учасників почастували смачною солдатською кашею з чаєм.

Від Пам’ятника засновнику міста – до теплих слів привітань і нагород.

         14 вересня святкові урочистості почалися біля Пам’ятника засновника міста – відставного старшини війська Запорізького Матвія Хижняка. Міський голова Анатолій Вершина, народний депутат України Артур Мартовицький, Генеральний директор ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» Сергій Воронін, заступники міського голови, керівники підприємств і установ Павлограда поклали квіти до підніжжя Памятника, віддаючи шану Людині з великої літери, якій павлоградці багатьох поколінь зобов’язані своїм мальовничім місцем проживання – одним з кращих міст України, з багатою бойовими й трудовими звитягами історією під назвою ПАВЛОГРАД.

            Після церемонії покладання квітів всі присутні попрямували до міського КДЦ, де, через кілька хвилин, почалася урочистість, присвячена 234-й річниці міста і 75-й річниці його визволення від фашистських загарбників.

            Зі словами привітань зі святом і найкращими побажаннями до присутніх у залі городян і гостей Павлограда зверталися міський голова Анатолій Вершина, народний депутат України Артур Мартовицький, голова Павлоградської РДА Святослав Максимчук, голова Павлоградської райради Наталя Гримайло, які, після слів привітань вручали Грамоти й інші нагороди відомим павлоградцям. Несподівану для себе нагороду «За заслуги перед містом І ступеня» отримав Артур Мартовицкий, але для всі присутні зустріли це нагородження Артура Володимировича бурхливим оплесками, тому що навіть діти в місті знають, наскільки багато народний депутат вже зробив і продовжує робити для Павлограда й кожного його мешканця.

            Під час урочистості всі присутні вшанували пам'ять своїх земляків і всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України як в минулі роки, так і зовсім нещодавно, Хвилиною Мовчання.

            А яскраві, різноманітні виступи творчих колективів і солістів міста з піснями й танцями, вражаючими своїм професіоналізмом, зробили захід динамічним, сповненим позитивних емоцій і вражень, не залишивши байдужим нікого в залі.

 

Провулок ім. Голубицького. Фестивалі, Конкурси, концерти.

 

           15 вересня відбулися головні урочистості до Дня Павлограда, які почалися з відкриття реконструйованого провулку ім. Яківа Голубицького – одного з самих відомих меценатів в місті за вся історію його існування.

            Викладений новою бруківкою, з виблискуючими новенькою фарбою лавками, нещодавно висадженими деревами й обмежувачами руху для всіх транспортних засобів, цей провулок вже став одним з історичних куточків Павлограду, пішохідною зоною.

              Під час церемонії відкриття провулку, міський голова Анатолій Вершина відкрив пам’ятну скриню, знайдену в міському краєзнавчому музеї, та заклав капсулу з послання до наших нащадків.

                Після відкриття оновленого провулку ім. Я. Голубицького урочистості продовжилися на Алеї Слави і Соборній площі. Керівництво міста на чолі з міським головою, народний депутат України Артур Мартовицький, Генеральний директор ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» Сергій Воронін, депутати обласної і міської рад, керівники підприємств, установ, громадських організацій, духовенство, мешканці міста поклали квіти до Вічного вогню, Меморіалу і Пам’ятнику загиблим за визволення Павлограду в 1943 році, борцям за свободу і незалежність України за останні роки в зоні АТО, вшанувавши їхню пам'ять Хвилиною Мовчання. 

            Видовище, яке представили всім присутнім на Соборній площі творчі колективи Павлограда, вражало своєю масштабністю і яскравістю. Сотні учасників танцювальних і спортивних ансамблів змінювали один одного, створюючи єдину яскраву картину виступу, яку супроводжували гучні оплески глядачів. Старт святкуванню Дня Павлограда надав його голова, після чого розпочалися різноманітні локації в кількох куточках центра міста: Дитячому парку, сквері ім. Т.Г. Шевченка, майданчику біля МКДЦ, торгівельного комплексу «КУБ», і, звичайно – головній сцені на Соборній площі.

             Народний депутат України Артур Мартовицкий, разом з міським головою Анатолієм Вершиною, особисто відвідав всі локації, поспілкувався з городянами й гостями міста. А також – прийняв участь у нагородженні переможців декількох Фестивалів і Конкурсів. Зокрема – Фестивалю духових оркестрів «Повітове містечко», «Павлоград збирає друзів», фотовиставки «З днем народження, рідне місто», які проводилися вже не перший рік за його підтримки й сприянні міського голови.

               Впродовж кількох годин, до вечора, зі сцени на Соборній площі та інших імпровізованих сценічних майданчиків лунали пісні про улюблене місто, Україну, наш народ. А вже ввечері павлоградців потішили своїми виступами відома співачка Ірина Федишин та ще біль відома група ТІК на чолі зі своїм лідером Віктором Бронюком. А великою крапкою цього святкового дня став феєрверк, якого до цього Дня міста павлоградці ще не бачили. Весело, радісно і з надією на краще майбутнє не тільки Павлограду, а й всієї України відзначили наші земляки 234 День народження свого рідного міста! І вони цього варті! Комментарии


Новости Павлограда

 1. 10:25
 2. 08:19
 3. Вчера

 4. 15:32
 5. 12:46
 6. 10:22
 7. 07:38
 8. 24-01-2020

 9. 16:53
 10. 13:30
 11. 10:46
 12. 08:27
 13. 23-01-2020

 14. 16:18
 15. 14:29
 16. 12:56
 17. 11:08
 18. 09:50
 19. 22-01-2020

 20. 13:11
 21. 11:10
 22. 08:06
 23. 21-01-2020

 24. 10:36
 25. 08:25

Больше новостей