ТЕГИ: #Коронавирус #Выплата пенсий #Субсидии

Тернівка перетворюється на пустелю. Детально про нестачу води в місті

Чому в Тернівці з кожним днем ​​ситуація з водопостачанням набирає катастрофічних масштабів розбиралися журналісти «Першого Павлоградського».

У розпал літньої спеки жителі Тернівки все більше відчувають нестачу водопостачання.

Останній тиждень перебої з водою стали все частішими. Мешканці багатоквартирних будинків отримують воду «по годинах», а в приватному секторі в кращому випадку через день.

«За кілька днів немає води, а якщо і є, то по годинах, і то без тиску»

- скаржиться Ірина, мешканка будинку №2 по бул. Героїв космосу.

Сайт комунального підприємства Тернівки - ТЖКП, рясніє повідомленнями про обмеження водопостачання та проведенням аварійних робіт на водогоні «Дніпро - Західний Донбас».

«Скільки можна знущатися над людьми ... ??? З самого ранку знову немає води, без попередження відключили»

- обурюється в Facebook тернівчанка Валерія Свічкарь.

Журналісти Першого Павлоградського досконально розібралися в проблемі водопостачання Тернівки і постаралися зрозуміло пояснити, в чому ж насправді причина нестачі води і чому резервуари ЦРП Тернівки виявилися марними.

Постійні пориви на водоводі «ДЗД» в ДМП ВКГ «Дніпро - Західний Донбас» пояснюють підробітком шахтами енергетичного холдингу ДТЕК, а саме шахтоуправління Павлоградське ДТЕК Павлоградвугілля.

Керівник водоводу «ДЗД» Віктор Кисіль неодноразово нагадує про цю проблему.

"Постійні пориви на магістральному водоводі, пов'язані з деформацією труб через підробітки вугільних пластів компанією ДТЕК Павлоградвугілля, розташованої в зоні впливу гірничих робіт"

І дійсно, останні 3 роки в Тернівку все рідше приходить дніпровська вода.

У 2017 році павлоградські депутати на сесії міськради дозволили вугледобувної компанії проводити гірничо-виймальних роботи під селищем Соснівка міста Павлоград, в районі якого проходить магістральний водовід живить водою Тернівки.

На технологічних картах ця ділянка значитися, як 5-й майданчик водоводу «ДЗД».

Просідання ґрунту в Соснівці підтвердили і в компанії ДТЕК, опублікувавши матеріал в корпоративній газеті.

Просідання ґрунту на цій ділянці - в межах допустимих норм, становить 60-80 см., - пояснює Владислав Вернигора, начальник відділу екології департаменту з технічного розвитку Дирекції з видобутку вугілля ДТЕК.

А ось ще одна стаття, яку піар-департамент компанії ДТЕК розмістив одночасно на декількох сайтах в один день. У статті підтверджують факт ведення гірських робіт в районі Соснівки, але вказують відстань від межі міста і житлових будинків - 271 метр, в акурат під лінією водоводу «Дніпро - Західний Донбас».

«Відстань до житлових будинків (видно на карті нижче) мінімум 271 метр. Відстань повністю відповідає законодавству. Цей факт підтверджений ДП «Державний інститут по проектуванню підприємств гірничорудної промисловості« Кривбаспроект ». Згідно з його експертизі, відстань від межі міста до кордону ведення гірських робіт - не менше 85 метрів. Порушення законодавства немає

- публікують прес-реліз Павлоградвугілля відразу кілька сайтів.

А ось для магістрального водоводу таке просідання ґрунту - катастрофічне! - стверджують фахівці.

«Трубу не просто постійно рве, її корчить і скручує в кулак! І такий процес не зупинити! Щодня ми фіксуємо по кілька поривів на день.»

- каже Іван Сергійович, черговий фахівець.

Подача води в Тернівку безпосередньо залежить не тільки від поривів на водогоні, а й від тиску.

Згідно з технологічними нормами ЦРП Тернівки має отримувати 280-320 м3 на годину одночасно за двома магістралях водоводу діаметром 800 і 400.

Але, останні 3 роки ця цифра далека від реальності. Аварійний стан труб «ДЗД» в районі Соснівки, викликане підробітком збільшенням споживання води шахтами Павлоградвугілля і ЦЗФ з тієї ж труби, звідки живиться Тернівка дає про себе знати.

Сухі цифри мокрою води:

Замість заявлених 280-320 м3 на годину, ЦРП Тернівки отримує всього 150-180 м3, тобто велика частина води просто не доходить.

А враховуючи, що в місті побудовані 4 резервуара для запасу води, загальним об'ємом 6 000 м3 наповнити їх в даній ситуації не реально.

Простий розрахунок: за 1 годину до міста приходить 150 метрів кубічних води. Обсяг резервуарів 6 000 метрів кубічних. Разом, для повного заповнення резервуарів при такому обсязі необхідно 40 годин, тобто 2 доби, тільки закачування в резервуари без подачі на місто.

Простіше, кажучи: для того щоб повністю наповнити резервуари на «чорний день» КП «ТЖКП» має повністю закрутити вентиль на 2 дня для всіх жителів Тернівки, а запасів набраної води вистачить лише на 2 дні.

Звідси випливає питання, який останнім часом обговорюють у соціальних мережах: Чи варто будувати додаткові резервуари для запасу води, якщо їх неможливо заповнити?

Альтернатива, якої немає.

Перший Павлоградський звернувся з питанням до Українському державному геологорозвідувальний інституту з питанням - а чи є альтернативні джерела води в Тернівці?

Відповідь була одна - ТАК, балка Макашова, на вулиці Миру. Інших горизонтів з придатною для використання водою не знайдено. Так само в Інституті підкреслили складність геологічної території міста і рух плит залягання водного горизонту.

Підсумок: В ДП «Дніпро - Західний Донбас» кажуть, готові подавати воду з великим тиском, але труби не витримають. Вихід один: в зв'язку з підробкою, необхідно будувати нову наземну гілку магістрального водоводу і регулювати обсяг відбору води шахтами. Але для таких масштабних проектів реконструкції грошей немає у держави, на чиєму балансі знаходиться «ДЗД».

Про проблему з водопостачанням до нас звернулося більше сотні жителів Тернівки.

Ми постаралися об'єктивно розібратися в цій ситуації і чекаємо реакції на проблему 30-тисячне шахтарського міста від обласної влади.

Інформаційний запит в компанію ДТЕК був спрямований, але на момент публікації даного матеріалу відповідь не була отримана.

При написанні сюжету використані матеріали з відкритих джерел: Facebook, beg.dp.ua, павлоград.dp.ua, вісник шахтаря, dtek.com


Комментарии


Новини Павлограду

  Вчера

 1. 16:50
 2. 15:16
 3. 13:03
 4. 10:58
 5. 09:08
 6. 07:34
 7. 05-08-2020

 8. 12:24
 9. 09:36
 10. 04-08-2020

 11. 11:15
 12. 08:02
 13. 03-08-2020

 14. 18:01
 15. 16:51
 16. 12:56
 17. 10:59
 18. 29-07-2020

 19. 11:49
 20. 11:09
 21. 09:07
 22. 07:12
 23. 28-07-2020

 24. 15:16
 25. 27-07-2020

 26. 10:16

Больше новостей